לתיאום נסיעת מבחן
חייגו
03-5592503
מגרש מכוניות בבת ים
 
לרשימת הרכבים המלאה לחצו כאן
מחפשים מידע על מגרש מכוניות בבת ים? הגעתם למקום הנכון!

חלק שביעי במדריך להוצאות שוטפות- מהי העלות האלטרנטיבית?

העלות האלטרנטיבית- כשמה כן היא , זו העלות החלופית. השאלה הנשאלת היא: מה היה קורה אם היית בוחר בדרך זו ולא אחרת? על מנת להדגים את העלות האלטרנטיבית, נביא במאמר זה את סיפורו של אמיר מבת ים.

מקרה העלות האלטרנטיבית של אמיר מבת ים

אמיר הוא סטודנט צעיר לכלכלה, שמתגורר במרכז בת ים. אמיר הוא סטודנט במכון הטכנולוגי בחולון, מתאמן בחדר כושר סמוך, ומבלה בתל אביב, אמיר שומר שבת. אמיר שוקל לרכוש רכב עד גיל 5 ובמחיר של עד 50,000 ש"ח. האם ההחלטה נבונה? לאמיר כמה אפשרויות: אמיר נוסע ביממה כ – 10 ק"מ, הוא יכול לנוע ברגל, ולבילויו הוא יכול לנוע באוטובוס. היתרון- זו האופציה הזולה ביותר, אמיר רווק, אין לו צורך בקניות גדולות, ובמידה וירצה לנסוע לטיול, יוכל להתחלק במחיר הדלק עם חבריו. אמיר יכול ליצור שותפות ברכב עם קרוב משפחה או חבר, ובכך לאפשר לעצמו גמישות למצבים עתידיים. כך שהוצאות עלות ואחזקת הרכב מתחלקות לשניים. אבל לאמיר אילוץ נוסף הוא מתאמן עד 23:00, 5 פעמים בשבוע,ובשעות אלו תדירות התחבורה הציבורית נמוכה מאוד. אמיר גם אוהב להיות גמיש. העלות האלטרנטיבית של 2 אילוצים אלו, "מייקרת" לאמיר את סעיף התחבורה. כאשר האופציות הן : כרטיסיה חודשית באוטובוס מול תשלום חודשי של כ1500 ש"ח עבור הגמישות.

מה ההחלטה המאוזנת, שאמיר בוחר?

בשביל אמיר, צורך זה צורך, הגמישות חשובה לחופש שלו, ולכן הוא מבקר במגרש מכוניות בבת ים, מתייעץ עם אנשי השירות, ובוחר לרכוש פיאט 500 מודל 2012 בפחות מ 30,000 ש"ח. העלות האלטרנטיבית של אמיר, ייקרה לו את סעיף התחבורה באלפי שקלים, אבל נתנה מענה לצרכים בחייו, שמבחינתו לא יכלו להשתנות. מה גם, שהוא יכל להרשות לעצמו את הפינוק, ובעיקר, הוא חש שזו החלטה נכונה, כי הוא נע בשעות ללא עומס תנועה. אצלנו בא.מ.מ. מוטורס, מגרש מכוניות בבת ים, תמצאו את העסקה מתאימה בשבילכם. צרו עימנו קשר : 03-5592503 מגרש מכוניות בבת ים